Ręka
Braliśmy udział w kręceniu filmu

Braliśmy udział w kręceniu filmu

2023-02-16
To, że wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego często uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych Lubaczowa i okolic, wiadomo nie od dziś. Ale w nagrywaniu filmu jeszcze udziału nie brali. Do teraz.

We środę, 15 lutego 2023 roku grupa 20 uczniów wraz z opiekunami pojechała do kościoła w Cieszanowie, gdzie odbywały się zdjęcia do filmu promującego Muzeum Kresów w Lubaczowie. Zadaniem chłopców było odegranie roli studentów politechniki, którzy w darze wnoszą do kościoła kilim ze znakami różnych cechów. To był prawdziwy, zabytkowy kilim z 1936 roku, niestety rozdarty na dwie części. Istnieje jednak szansa, żeby go naprawić. Otóż, jeżeli „nasz” filmik wygra konkurs, lubaczowskie Muzeum otrzyma 20 tysięcy złotych na jego renowację.

            Wychowankowie z powagą i zaangażowaniem podeszli do zadania. Słuchając poleceń reżysera i operatora kamery, szybko uporali się z zadaniem, nie trzeba było nawet kręcić zbyt wielu dubli. Na koniec wszyscy stwierdzili, że jeżeli chodzi o film, współpraca z Muzeum Kresów wydarzyła się po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni.

MediaMOW