mozaika

Zespół Placówek Im. Jana Pawła II
MŁODZIEŻOWY OŚRODEK
WYCHOWAWCZY W LUBACZOWIE

mazaika
dostępność
O uzależnieniach językiem teatru | Chłopiec siedzi przy stoliku, przed nim na blacie komputer. Inny chłopiec stojąc obok owija białą siecią komputer i rękę siedzącego_.JPG

O uzależnieniach językiem teatru


28 listopada 2023 r. był dniem pełnym emocji dla wychowanków działających w Małych Formach Teatralnych w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, wchodzącym w skład Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie. Tego dnia chłopcy zaprezentowali etiudę teatralną zatytułowaną „W sieci”, którą wygrali powiatowe eliminacje do XIV Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Porozmawiajmy o uzależnieniach”, zorganizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Gośćmi na naszym spektaklu byli: Pan Tomasz Lichacz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaczowie oraz Pani Grażyna Kapel, pracownik PSSE. Przedstawienie obejrzała też Pani Małgorzata Jachyra-Mazepa, dyrektor Zespołu Placówek im. Jana Pawła II oraz cała społeczność szkolna.

Tematyką wystawianej przez wychowanków MOW sztuki było uzależnienie od Internetu i generalnie od komputerów. Ważnym przesłaniem etiudy było wskazanie, że można, a nawet trzeba z tym problemem walczyć, oraz że z pomocą rodziny i przyjaciół można poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami.

Młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa, a dodatkowymi, jakże miłymi wyróżnieniami były wspaniałe nagrody i dyplomy ufundowane przez PSSE w Lubaczowie, które wraz z  podziękowaniami za udział w przeglądzie wręczył dyrektor Tomasz Lichacz.

Teraz mamy nadzieję na sukces w przeglądzie wojewódzkim, za który wszyscy solennie obiecali trzymać kciuki.

Zdjęcia wykonane przez uczestników koła fotograficznego "Pasjonaci fotografii" aparatami zakupionymi w ramach programów "Laboratoria przyszłości" i "Fajna ferajna" - I edycja.

← Wróć do bloga
O uzależnieniach językiem teatru | Chłopiec siedzi przy stoliku, przed nim na blacie komputer. Inny chłopiec stojąc obok owija białą siecią komputer i rękę siedzącego_.JPGO uzależnieniach językiem teatru | Czterech aktorów z opiekunką grupy stoją w rzędzie. Przed nimi, przy mikrofonie, dyrektorka placówki. W tle fragmenty dekoracji spektaklu_.JPGO uzależnieniach językiem teatru | Czterech wychowanków MOW z opiekunką grupy stoją na sali. Przed nimi, przy mikrofonie, przemawia dyrektor PSSE_.JPGO uzależnieniach językiem teatru | Dwaj chłopcy podają sobie ręce, za nimi inni dwaj chłopcy, z boku jeszcze jeden. W tle niebieskie tło dekoracji_.JPGO uzależnieniach językiem teatru | Dyrektor PSSE wręcza nagrodę jednemu z aktorów. Z tyłu pozostali aktorzy z opiekunem grupy_.JPGO uzależnieniach językiem teatru | Kadr z przedstawienia - chłopiec podnosi z krzesła kolegę, obok nich dwóch innych chłopców. Z drugiej strony, za stolikiem z komputerem siedzi n.JPGO uzależnieniach językiem teatru | Kadr z przedstawienia - dwóch chłopców przytula się, obok stoją inni dwaj chłopcy, z drugiej strony chłopiec ubrany na czarno patrzy w ich stron.JPGO uzależnieniach językiem teatru | Pięciu wychowanków MOW z wychowawczynią, Dyrektorką Zespołu Placówek i Wicedyrektorką MOW, Dyrektorem PSSE i pracownicą PSSE pozują do zdjęcia. .JPGO uzależnieniach językiem teatru | Ujęcie z głębi widowni - na pierwszym planie głowy widzów, w tle stojący w rzędzie aktorzy, ich opiekunka, przy mikrofonie dyrektorka Placówki_.JPGO uzależnieniach językiem teatru | Ujęcie z głębi widowni - na pierwszym planie plecy widzów, w tle toczące się przedstawienie chłopiec podnosi kolegę z krzesła, obok dwóch kolejn.JPGO uzależnieniach językiem teatru | Widok ogólny na widownię podczas spektaklu - na krzesłach ustawionych w sali gimnastycznej siedzą zaproszeni goście, dyrekcja i wychowankowie oś.JPGO uzależnieniach językiem teatru | Aktorzy, ich wychowawczyni, dyrektor PSSE, pracownica PSSE stoją pozując do zdjęcia. Przed nimi, zwracając się w ich stronę stoi Dyrektor Zespoł.JPGO uzależnieniach językiem teatru | Chłopiec siedzi przy stole. Drugi chłopiec przechylając się przez stół naciąga na siedzącego białą sieć. Kolejny chłopiec z tyłu za siedzącym w .JPGO uzależnieniach językiem teatru | Chłopiec siedzi przy stoliku, na nim narzucona biała sieć. Dwóch innych chłopców, jeden z przodu, drugi z tyłu, próbują przeciągnąć siedzącego k.JPGO uzależnieniach językiem teatru | Chłopiec siedzi przy stoliku, na srole widoczny komputer. Chłopieci komputer przykryci są białą siecią. Z przodu siedzącego i za jego plecami st.JPG
← Wróć do bloga