mozaika

Zespół Placówek Im. Jana Pawła II
MŁODZIEŻOWY OŚRODEK
WYCHOWAWCZY W LUBACZOWIE

mazaika
dostępność
Przedświąteczne warsztaty kulinarne  | Dwóch chłopców nakłada chochlą i łyżeczką ciasto do foremek na babeczki. Obok stoi inny chłopiec przyglądając się pracy.jpg

Przedświąteczne warsztaty kulinarne


Uczniowie Zespołu Placówek aktywnie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w ramach projektu we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. 

Uczestnicy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności w pieczeniu, przy wsparciu doświadczonego instruktora. Podczas zajęć korzystali z przepisu na muffinki, zainspirowanego tradycyjnym piernikiem staropolskim. Całość uzupełniały dwie prezentacje. Pani Ela, nauczycielka, krótko przedstawiła temat: „Kuchnia Polska wczoraj i dziś”, a zaproszeni goście z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa promowali i zachęcali do zakupu polskich produktów.

Wydarzenie dostarczyło wszystkim uczestnikom praktycznych doświadczeń w dziedzinie pieczenia oraz sprzyjało nawiązywaniu relacji społecznych. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w procesie przygotowywania i dekorowania wypieków. 

To były wartościowe warsztaty, które rozwijały praktyczne umiejętności naszych uczniów
i stopniowo wprowadzały wszystkich w świąteczny nastrój.

← Wróć do bloga
Przedświąteczne warsztaty kulinarne  | Chłopiec w białej koszuli i czarnym fartuchu kucharskim obsługuje mikser stojący na stoliku. W tle sylwetki innych chłopców w fartuchach.jpgPrzedświąteczne warsztaty kulinarne  | Dwóch chłopców nakłada chochlą i łyżeczką ciasto do foremek na babeczki. Obok stoi inny chłopiec przyglądając się pracy.jpgPrzedświąteczne warsztaty kulinarne  | Kobieta w swetrze i mężczyzna w garniturze stoją przy włączonej tablicy multimedialnej. Przed nimi ławki szkolne, na nich leżą owoce i ułożone na talerzach babeczki, z boku aparat fotograficzny.jpgPrzedświąteczne warsztaty kulinarne  | Panie w kolorowych ubraniach dekorują babeczki ułożone na talerzykach stojących na stołach. Z tyłu stoją chłopcy w fartuchach, z lewej włączona tablica multimedoalna.jpg
← Wróć do bloga