mozaika

Zespół Placówek Im. Jana Pawła II
MŁODZIEŻOWY OŚRODEK
WYCHOWAWCZY W LUBACZOWIE

mazaika
dostępność
Przygotowania do jasełek w szkole | Cienie na płótnie - Józef podpierając się laską prowadzi za sobą za rękę Maryję.jpg

Przygotowania do jasełek w szkole


Od ponad 20 lat tradycją Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego jest wystawienie podczas szkolnej wigilii jasełek. Jasełek za każdym razem innych, niepowtarzalnych, utrzymanych w konwencji nostalgicznej, albo wesołej, niosących ważne przesłanie społeczne, albo tych tradycyjnych, przedstawiających historię Narodzenia. 

W tym roku postawiliśmy na osobliwy środek wyrazu, jakim jest teatr cieni. A ponieważ ze względów technicznych niemożliwym byłoby pokazanie tego na żywo, postanowiliśmy wszystko nagrać i zmontować film, który będzie wyświetlony tuż przed tym, zanim podzielimy się opłatkiem.

Tymczasem na zdjęciach zrobionych podczas nagrywania można zobaczyć małą zapowiedź tego, co będzie się działo…

Zdjęcia i materiały do filmu zostały zrobione dzięki uprzejmości i przy współpracy koła Pasjonaci Fotografii działającego w MOW Lubaczów.

← Wróć do bloga
Przygotowania do jasełek w szkole | Cienie na płótnie - dwie przykucnięte, skulone postaci pochylają głowy przed stojącym przed nimi aniołem. Anioł pokazuje palcem nad ich głowami.jpgPrzygotowania do jasełek w szkole | Cienie na płótnie - Józef podpierając się laską prowadzi za sobą za rękę Maryję.jpgPrzygotowania do jasełek w szkole | Cienie na płótnie -Józef zaczepia jakąś osobę, za nim stoi ciężarna Maryja.jpgPrzygotowania do jasełek w szkole | Cienie na płótnie -zarys szopki, nad nią gwiazda. W szopce stoi Jóżef, przed nim siedzi Maryja z dzieciątkiem na rękach. Przed szopką klęczą trzej królowie, jeden z nich głaska po główce dziecko.jpgPrzygotowania do jasełek w szkole | Cienie na płótnie -zarys szopki, w szopce stoi Józef, przed nim siedzi Maryja z dzieckiem na rękach. Przed nimi na klęczkach pastuszek w kapeluszu głaska dziecko.JPGPrzygotowania do jasełek w szkole | Cienie na płótnie -zarys szopki, w szopce stoi Józef, przed nim siedzi Maryja z dzieckiem na rękach. Przed szopką klęczy pastuszek głaskając po głowie dzieciątko.jpgPrzygotowania do jasełek w szkole | Cienie na płótnie -zarys szopki, w szopce stoi Józef, przed nim siedzi Maryja z dzieckiem na rękach. Przed szopką stoi pastuszek trzymając w rękach podarek.jpgPrzygotowania do jasełek w szkole | Cienie na płótnie -zarys szopki, w szopce stoi Józef, przed nim siedzi Maryja z dzieckiem na rękach.jpgPrzygotowania do jasełek w szkole | Sylwetki trzech śpiących postaci, do których podchodzi anioł. Obok głowy anioła widoczna gwiazda z ogonem.JPG
← Wróć do bloga