mozaika

Zespół Placówek Im. Jana Pawła II
MŁODZIEŻOWY OŚRODEK
WYCHOWAWCZY W LUBACZOWIE

mazaika
dostępność
Zajęcia z programu "Fajna ferajna" | Duży stół, wokół którego siedzi młodzież w trakcie pracy nad bransoletkami. Na stole nici, sznurki, koraliki, przywieszki i inne akcesoria do tworzenia biżuterii. Z tyłu wychowawczyni prowadząca zajęcia..jpg

Zajęcia z programu "Fajna ferajna"


Zrzut ekranu 2023-10-04 074208.png

W naszej Placówce odbyły się pierwsze zajęcia z programu „ Fajna Ferajna” finansowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego w kwocie 24835 zł. Głównym założeniem programu „Fajna ferajna” jest nabywanie umiejętności dostrzegania swoich mocnych stron, pozbywanie się barier i lęków, uczenie się otwartości, ciekawości, opiekuńczości, poszanowania odmienności, dawania radości i zrozumienia potrzeb innych.

Taką możliwość mieli nasi wychowankowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego oraz wychowankowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaczowie. W dniu 25.09.2023 roku podczas warsztatów tworzenia oryginalnych bransoletek chłopcy projektowali, a następnie tworzyli biżuterię z koralików, ozdabianą przywieszkami, literkami itp. Uczestnicy rozwijają w ten sposób kreatywność, uczą się cierpliwości. Zajęcia rękodzielnicze pozwalają wyrazić siebie i własne emocje, kształtują charakter oraz uczą łączenia i dobierania różnych elementów pozornie do siebie niepasujących, a w efekcie dających niesamowite wrażenie.

W tym dniu nasi Uczestnicy poznawali też historię oraz pierwsze kroki  i figury tańca breakdance - toprocki, dropy, power movesy, freeze'y i footworki oczywiście głównie w wersji pokazowej przez naszego doświadczonego trenera Pana Maciej Kropiowskiego. Wszyscy chętni próbowali swoich sił w tańcu ale byli i tacy, którzy bacznie się przyglądali by móc już na kolejnych zajęciach poczuć feeling. 

Kolejnym wydarzeniem tego dnia były pierwsze zajęcia z rozwijania inteligencji emocjonalnej. Związane były z grą, która miała ograniczenia czasowe. Tego typu gry rozwijają u młodych ludzi nie tylko wyobraźnie i kreatywne myślenie, ale wymagają również dużo koncentracji i refleksu, ale przede wszystkim uczą jak w sposób konstruktywny poradzić sobie z przegraną. 

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie "Fajna Ferajna" - edycja I.

← Wróć do bloga
Zajęcia z programu "Fajna ferajna" | Duży stół, wokół którego siedzi młodzież w trakcie pracy nad bransoletkami. Na stole nici, sznurki, koraliki, przywieszki i inne akcesoria do tworzenia biżuterii. Z tyłu wychowawczyni prowadząca zajęcia..jpgZajęcia z programu "Fajna ferajna" | Młodzież uczestnicząca w zajęciach siedzi za stołem, przed nimi na blacie podkłada z koralikami. Chłopcy unoszą w górę kciuki na znak aprobaty..jpgZajęcia z programu "Fajna ferajna" | Przegub ręki z bransoletą z koralików układających się w napis KUBA..jpgZajęcia z programu "Fajna ferajna" | Przegub ręki z bransoletką z napisem PRECZYK ozdobionej dodatkowo przywieszką w kształcie konika morskiego..jpgZajęcia z programu "Fajna ferajna" | Przegub ręki z prezentowanymi bransoletkami, na których literki ukałdają się w napisy WIKA oraz KUBA..jpgZajęcia z programu "Fajna ferajna" | Przegub ręki, na którym uczestnik prezentuje kolorowe bransoletki z koralików i przywieszek..jpgZajęcia z programu "Fajna ferajna" | Trener tańca pokazując figurę opiera się o podłogę dłońmi i głową, reszta ciała w powietrzu. W tle drabiki sali gimnastycznej..jpgZajęcia z programu "Fajna ferajna" | Trener tańca pokazuje na sali ginastycznej jedną z figur, opierając się tylko na rękach, reszta ciała nie dotyka podłoża. Z tyłu drabinki..jpgZajęcia z programu "Fajna ferajna" | Trzech wychowanków MOW siedzi na fotelach i pufie wokół stolika, na środku blatu leży plansza w kształcie koła z literami wokół i kolorowym środkiem..jpgZajęcia z programu "Fajna ferajna" | Uczestnicy warsztatów siedzą za stołem i nawlekają koraliki rozłożone na podkładkach na blacie..jpg
← Wróć do bloga